{UŽIVO} / BiH - Finska: Gojak je htio zabiti gol, a imao je Hajrovića samog...

"Zmajevi" bez Edina Džeke, igra nam samo pobjeda

Piše: A. Čulić

12.10.2019

S utakmice u Zenici - Avaz
+13

90+2 - Fantastična prilika za Bih, ali Gojak je bio sebičan. Želio je sve sam, iako je na drugoj strani imao Hajrovića samog.

88' - Hajrović je dobro uposlio Gojaka, ali on sa ivice šesnaesterca puca preko gola.

78' - Smanjili su Finci na 4:1.

72' - Sada je ovo već potop, Armin Hodžić je spotakao loptu za 4:0. Ne znaju gosti gdje se nalaze.

58' - Goooooooooooooooooooooool. 3:0, Pjanić je ponovo strijelac. Fantastična akcija "Zmajeva", pokušali su i Hodžić i Kvržić, a na kraju je loptu u mrežu zakucao Pjanić. Finska je na koljenima.

57' - Sjajna partija naše reprezentacije. Kvržić je sjajno ubacio, Gojak šutirao preko gola.

54' - Pjanić je sjajno gađao iz slobodnjaka, pogodio je prečku.

48' - Finci su sada mnogo otvoreniji. Logično, gube 2:0.

19:05 - Počelo je drugo poluvrijeme.

Statistika prvog poluvremena. UEFA

18:50 - Poluvrijeme u Zenici. Odlična igra "Zmajeva"

37' - Miralem Pjanić je siguran s bijele tačke. 2:0.

35' - Penal za BiH. Kolašinac je šutirao, a nekoga je lopta pogodila u ruku.

29' - Gooooooooooooooool, 1:0 za BiH. Strijelac je Izet Hajrooooooooooooooović.

27' - Ispao je naš vezni red, Finsci su istrčali dobru kontru i opasno priprijetili.

26' - Fantastičnu je priliku imao Armin Hodžić. Pjanić je sjajno ubacio, Hodžić je izvrsno primio, ali je njegov šut izblokirao gostujući stoper. Ovo je bila je najbolja naša prilika.

21' - Kvržić je dobro šutirao sa distance, lopta je prohujala pored desne stative.

18' - Ulazi Izet Hajrović, Višća nije mogao nastaviti utakmicu.

15' - Nakon akcije u kojoj smo uspjeli zatresti mrežu, povrijedio se Edin Višća.

14' - Zabili smo gol, ali ga je sudija poništio. Gojak je zabio, ali je navodno bio u ofsajdu. Bolji smo mnogo na otvaranju susreta.

11' - Pjanić je još jednom oštro ubacio iz kornera, ali golman Finske je siguran.

6' - Bičakčić je pokušao nakon kornera, ali neuspješno

Utakmicu sa tribina zajedno prate Edin Džeko, Zvjezdan Misimović i predsjednik Elevedin Begić. Eh, da su Edin i Zvjezdan sada na terenu...

Zvjezdan, Edin i predsjednik NFSBiH Begić. Printscreen

18:00 - Počeo je meč u Zenici.

17:53 - Igrači se spremaju da izađu na teren. Posljednji put kada smo igrali s Finskom u Zenici slavili smo 1:0. Tada je debitirao Zvjezdan Misimović i najavio ljepša vremena za reprezentaciju, a u debiju je i postigao gol za trijumf 1:0. To su bila vremena...

Od 18 sati na zeničkom Bilinom polju igra se utakmica 7. kola kvalifikacija za EP 2020. Naša reprezentacija bez povrijeđenog Edina Džeke dočekuje Finsku.

U prvom meču u junu domaćin je slavio 2:0 golovima Time Pukija.

Našoj reprezentaciji je ovaj meč od presudnog značaja ukoliko želi zadržati barem minimalne šanse za plasman na Euro.

Utakmicu sudi Ivan Kružilak iz Slovačke.