Hladan tuš u Amsterdamu: "Plavci" odnijeli bodove sa Arene

Detalj sa meča u Amsterdamu. AFP

Piše: E. J. / Avaz.ba

23.10.2019

Derbi grupe H u evropskoj Ligi prvaka u nogometu između holandskog Ajaksa i engleskog Čelzija, koji je odigran u Amsterdamu, završen je pobjedom gostiju od 1:0. Strijelac pogotka za londonske "Plavce" na Areni bio je Miči Batšuaji (Michy Batshuayi) u 86. minuti.

U grupi G, njemački Lajpcig je iskoristio domaći teren i slavio protiv ruskog Zenita (2:1). Za domaće su strijelci bili Konrad Lajmer (Laimer, 49. minut) i Marcel Sabicer (Sabitzer, 59), a za goste Jaroslav Rakicki (Yaroslav Rakitsky, 25).

Od 21 sat igraju se preostali mečevi trećeg kola elitnog kontinentalnog takmičenja. Sastaju se Benfika - Lion, Genk - Liverpul, Inter - Borusija Dortmund, Lil - Valensija, Salcburg - Napoli i Slavija Prag - Barcelona.

Poredak: GRUPA E: Napoli 4, Salcburg 3, Liverpul 3, Genk 1.

GRUPA F: Borusija Dortmund 4, Barcelona 4, Inter 1, Slavija Prag 1.

GRUPA G: Lajpcig 6, Lion 4, Zenit 4, Benfika 0.

GRUPA H: Ajaks 6, Čelzi 6, Valensija 3, Lil 0.