EVROPSKA LIGA

Džeki sudija poništio gol zbog navodnog ofsajda, Borusiji svirao nepostojeći penal

Džeko u meču protiv Borusije. AFP

Piše: E. J. / Avaz.ba

24.10.2019

Edin Džeko je, sa maskom na licu, predvodio napad italijanske Rome koja je u trećem kolu Evropske lige remizirala protiv njemačke Borusije iz Menhengladbaha (1:1). Reprezentativac Bosne i Hercegovine je u 35. minuti zatresao mrežu gostiju, no pogodak je škotski sudija Vilijem Kolum (William Collum) poništio zbog navodnog ofsajda.

Tri minute ranije, veznjak "Vučice" Nikolo Zaniolo (Nicolo) postigao je vodeći gol. Gosti su izjednačili iz nepostojećeg penala u trećoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena preko Larsa Štindla (Stindl).

Edin Višća igrao je za turski Bašakšehir protiv austrijskog Volfsbergera (1:0, strijelac Irfan Kahveči u 78. minuti) u meču koji je sudio naš arbitar Irfan Peljto, dok je Asmir Begović branio za azerbejdžanski Karabag u duelu sa kiparskim APOEL-om (2:2).

Engleski Mančester junajted gostovao je u Beogradu i slavio sa 1:0 protiv domaćeg Partizana.

Višća: Bašakšehir ugostio ekipu Volfsbergera. AFP

Roma vodi u grupi J sa pet bodova. Bašakšehir i Volfsberger imaju po četiri te Borusija dva boda. Karabag je sakupio četiri boda u grupi A.

Rezultati: Alkmar - Astana 6:0, Roma - Borusija Menhengladbah 1:1, Bašakšehir - Volfsberger 1:0, Bešiktaš - Braga 1:2, CSKA Moskva - Ferencvaroš 0:1, Gent - Volfsburg 2:2, Ludogorec - Espanjol 0:1, Partizan - Mančester junajted 0:1, Porto - Rendžers 1:1, Karabag - APOEL 2:2, Slovan Bratislava - Volverhempton 1:2, Sent Etjen - Oleksandrija 1:1, Jang bojs - Fejenord 2:0.

Od 21 sati igraju se mečevi: Arsenal - Gimaraeš, Seltik - Lacio, Dinamo Kijev - Kopenhagen, Ajntraht - Standard Lijež, Hetafe - Bazel, Malme - Lugano, PSV Ajndhoven - LASK Linc, Ren - Kluž, Sevilja - Dadelanž, Sporting Lisabon - Rozenborg i Trabzonspor - Krasnodar.