ENGLESKA

Mančester siti ponovo furiozan, Silva ušao u historiju

Nestvarnu seriju i u ovome meču nastavio je Sterling koji je zabio 13. gol u 14 utakmica ove sezone

Silva: Postao igrač s najviše nastupa od prve minute. AFP

Piše: A. Ču. / Avaz.ba

26.10.2019

Mančester siti se mučio 45 minuta protiv Aston Vile, ali je u nastavku ostvario rutinsku pobjedu - 3:0.

Šampion je u prvom poluvremenu bio ispod nivoa, da bi već u prvom napadu drugog dijela Rahim Sterling otvorio rivala.

Upisali su se zatim među strijelce i Kevin de Brujne (Bruyne) u 65. i Ilkaj Gundoan (Ilkay Gundogan) u 70. minutu.

Utakmica će ostati upamćena i po rekordu Davida Silve.  Španac je postao igrač za najviše mečeva u startnoj postavi u historiji Sitija - 276. Iza njega ostali su Džo Hart, Vensan Kompani (Vincent Kompany)...

Silva je u Siti došao 2010. godine, odigrao je ukupno 409 utakmica, postigao 73 gola i osvojio 12 trofeja...

Također, nestvarnu seriju i u ovome meču nastavio je Sterling koji je zabio 13. gol u 14 utakmica ove sezone.