Džeko i saigrači slave novu pobjedu: Dijamant strijelac protiv Milana

Džeko i saigrači slave trijumf. AFP

E. J. / Avaz.ba

27.10.2019

Roma je u derbiju devetog kola italijanske nogometne Serije A savladala Milan sa 2:1. Ogromne zasluge za trijumf "Vučice" imao je i naš reprezentativac Edin Džeko.

Bosanskohercegovački Dijamant, sa kapitenskom trakom na ruci, predvodio je domaću Romu. Naš golgeter je u 38. minuti postigao vodeći gol za "Vučicu" na Olimpiku, nakon što je odbijenu loptu glavom poslao u lijevu stranu gola golmana "Rosonera" Đanluiđija Donarume (Gianluigi Donnarumma).

Gosti su izjednačili u 55. minuti preko Teo Hernandeza (Theo). No, samo tri minute kasnije, Nikolo Zaniolo (Nicolo) je ponovo doveo domaće u vodstvo, što je bio i konačan rezultat susreta. Rade Krunić nije ulazio u igru kod gostiju.

Na tabeli vodi Juventus sa 23 boda, ispred Intera sa 22. Atalanta ima 20, Napoli 17, Roma je peta sa 16 bodova. Milan je trenutno tek 12. sa deset bodova.