Višća pogodio iz penala, Bašakšehir ispustio pobjedu protiv Trabzonspora

Višća: U sjajnoj formi. Arhiv

J. A. / Avaz Sport

28.10.2019

Bašakšehir i Trabzonspor odigrali su 2:2 u okviru 9. kola turske Super lige.

Prvi u vodstvo došli su gosti kada je u 59. minuti igrač Bašakšehira Martin Škrtel igrao rukom, a sudija pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač penala bio je Danijel Staridž (Daniel Sturridge) koji je pogodio za 0:1.

Penal je samo četiri minute dosuđen i za Bašakšehir, a siguran realizator s bijele tačke bio je Edin Višća koji je pogodio za 1:1. Bh. reprezentativcu bio je to bio treći ovosezonski gol.

Bašakšehir ja do potpunog preokreta došao u 79. minuti kada je nakon ubacivanja iz kornera pogodio iskusni Martin Škrtel, za veliko slavlje domaćih navijača i igrača.

Ipak, radost domaćih navijača trajala je sve do posljednjih sekundi meča. Tada su gosti izveli korner, nakon kojeg je Sorloth poslao loptu u mrežu i postavio konačnih 2:2. Edin Višća je igru napustio u prvom minutu nadoknade, kada ga je zamijenio Arda Turan.