Junajted pobijedio Čelsi i plasirao se u četvrtfinale Liga kupa

Odličan meč u Londonu

Engleska: Mančester junajted u četvrtfinalu Liga kupa. AFP

Piše: J. A. / Avaz Sport

30.10.2019

Mančester junajted savladao je Čelsi na Stamford Bridžu rezultatom 2:1 i plasirao se u četvrtfinale engleskog Liga kupa.

"Crveni đavoli" u vodstvo su došli u 25. minuti. Alonso je srušio Džejmsa i sudija je pokazao na bijelu tačku. Siguran realizator bio je Rašford koji je rutinski savladao Kabaljera za 1:0. U nastavku je Čelsi imao inicijativu, ali su gosti na odmor otišli s golom prednosti.

U drugom poluvremenu "Plavci" su nastavili s napadima, a to im se isplatilo u 61. minuti kada su stigli do izjednačenja. Sjajan pogodak postigao je Miši Batšuaji za 1:1.

Pobjedu Mančester junajtedu donio je Rašford nevjerovatnim golom kojeg je postigao u 73. minuti meča.

Aston Vila pobijedila je Vulverhempton 2:1 i također osigurala prolazak u narednu fazu ovog takmičenja.