PRIMERA

Rutinska igra i nova pobjeda: Real deklasirao Leganes, Jović postigao prvijenac u bijelom dresu

Slavlje igrača Reala. AFP

Piše: Al. Ti. / Avaz.ba

30.10.2019

Real Madrid je u okviru 11. kola španske Primere na Santjago Bernabeu (Santiago) deklasirao ekipu Leganesa rezultatom 5:0 i vratio se na drugu poziciju na tabeli.

Kraljevski klub pitanje pobjednika je riješio već u prvih 10-ak minuta, kada su izabranici Zinedina Zidana imali dva gola prednosti.

Prvo je Rodrigo u 7. minuti nakon asistencije Benzeme pogodio za 1:0.

Samo minut kasnije Benzema je ponovo bio asistent, a ovaj put strijelac Kros.

Sjajnu igru Reala krunisao je kapiten Ramos, koji je u 24. minuti sa bijele tačke pogodio za 3:0.

U drugom poluvremenu gledali smo nastavak dominacije Reala, a u strijelce se još upisao i Benzema koji je u 69. minuti pogodio za 4:0.

Konačnih 5:0 postavio je Luka Jović, u sudijskoj nadoknadi. Bio je ovo prvi gol u dresu Reala za rođenog Bijeljinca.

Real je drugi na tabeli sa bodom manje od vodeće Barcelone, dok je Leganes posljednji.