Dižon šokirao PSG: Treći poraz u sezoni za Mbapea i društvo

Detalj s večerašnje utakmice. AFP

Piše: Al. Ti. / Avaz.ba

1.11.2019

U okviru 12. kola Ligue 1 večeras je Dižon (Dijon) na svom terenu savladao aktuelne prvake ekipu PSG-a rezultatom 2:1.

Za goste ni večeras nije nastupao najskuplji fudbaler svijeta Nejmar, ali i pored tog nedostatka, "Sveci" su u napadu imali impozantan trojac u vidu Ikardija, Mbapea i Di Marije.

Upravo je Mbape u 19. minuti doveo goste u vodstvo od 1:0.

I nakon vodećeg gola aktuelni prvaci su nastavili sa boljom igrom, a u nekoliko navrata su mogli do još kojeg gola.

Ipak kazna je stigla u finišu prvog dijela kada Dižon stiže do izjednačenja, a strijelac je bio Munir.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Dižon stiže do preokreta, a strijelac je u 47. minuti bio Kadiz.

Do kraja su gosti pokušavali doći do boda. Vrijedi istaknuti šut Paredesa je u 70. minuti, kada je pogodio stativu, te Kavanija u 83. minuti, ali bez promjene rezultata.

Ostalo je do kraja 2:1 za domaćina, koji je tako PSG-u nanio treći poraz u sezoni.