ITALIJA

Juve slavio u velikom gradskom derbiju protiv Torina, De Liht donio pobjedu Staroj dami

Slavlje De Lihta nakon postignutog gola. AFP

Piše: Al. Ti. / Avaz.ba

2.11.2019

U okviru 11. kola Serije A večeras je na Olimpijskom stadionu u Torinu odigran veliki gradski derbi između Torina i Juventusa, a pobjedu su na kraju odnijeli aktuelni prvaci, koji su slavili rezultatom 1:0.

U teškoj i na trenutke negledljivoj utakmici, Juve je bio bolji, mada je i Torino imao svoje šanse.

Prvu smo vidjeli u 19. minuti kada je Ronaldo glavom šutirao, ali nije bio precizan.

Igrala se 32. minuta kada je ponovo Juve zaprijetio, ovaj put preko Dibale (Dybala), ali njegov šut odlično brani Sirigu.

Uzvratio je i Torino u 36. minuti, ali je nakon dodavanja Belotija (Belotti) Meite šutirao preko gola.

Najbolju šansu u prvom poluvremenu propustio je De Liht, ali mu Sirigu brani zicer.

U drugom ppluvremenu nova šansa za Juve. Ovaj put Ronaldo je šutirao, ali Sirigu ponovo brani.

U 70. minuti nova sjajna odbrana Sirigua, koji sada odlično zaustavlja pokušaj Iguaina (Higuain).

Samo minut kasnije Juve je poveo. Iz kornera je ubacio Pjanić, a Iguain vratio loptu u peterac, a tamo se najbolje snalazi mladi De Liht koji postiže atraktivan gol, koji je ujedno bio i njegov prvjenac u dresu Stare dame.

Do kraja je Juve strpljivo čuvao stečenu prednost i zasluženo slavio.

Naš reprezentativac Miralem Pjanić odigrao je cijeli susret.

Ostali su izabranici Mauricija Sarija (Maurizio Sarri) lideri sa 29 bodova, ispred Intera i Rome.