Prisustvovali utakmici u najelitnijem klupskom takmičenju u Evropi

Piše: J. A. / Avaz Sport

6.11.2019

Dortmund: Bosanci i Hercegovci na meču Lige prvaka. Avaz

Borusija Dortmund sinoć je nakon preokreta pobijedila Inter 3:2 u derbiju 4. kola Lige prvaka u okviru grupe F. Spektakularnoj utakmici u najelitnijem klupskom takmičenju u Evropi prisustvovalo je i nekoliko Bosanaca i Hercegovaca.

Oni su istaknuli i zastavu naše države, a, sudeći prema fotografijama, bodrili su gostujući tim, koji je, na njihovu žalost, prokockao prednost od dva gola.

Podsjetimo, Inter je poveo u 5. minuti meča kada je nakon sjajne solo akcije, Lautaro Martinez poslao loptu iza leđa Romana Burkija za 1:0. Italijani su udvostručili prednost u 41. minuti kada je strijelac bio Matijas Većino (Matias Vecino).

Dortmund se nije predavao, a u 51. minuti Ašraf Hakimi (Achraf) smanjio je prednost gostiju iz Italije. Domaćini su do izjednačenja došli u 64. minuti, kada je mrežu Intera pogodio Julijan Brandt (Julian), a pobjedu Dortmundu donio je Hakimi golom u 77. minuti susreta.