Menhengladbah u 95. minuti do pobjede protiv Rome, Višća strijelac i asistent u trijumfu Bašakšehira

Drugo po jačini evropsko klupsko takmičenje donijelo je dosta uzbuđenja

Piše: J. A. / Avaz Sport

7.11.2019

Detalj s utakmice u Njemačkoj - Avaz
+5

Večerašnjim utakmicama kompletirano je 4. kolo Evropske lige. U jednom od najzanimljivijih mečeva Borusija Menhengladbah je savladala Romu 2:1 u okviru grupe J. Federiko Facio (Federico Fazio) postigao je autogol za "Vučicu" u 35. minuti za vodstvo domaćeg tima.

U drugom poluvremenu Facio se iskupio za autogol, kada je u 64. pogodio za 1:1 i izjednačenje rezultata. Pobjedu Menhengladbahu donio je Markus Turam (Marcus Thuram) u 95. minuti sudijske nadoknade. Edin Džeko bio je kapiten Rome u ovom susretu i odigrao je svih 90 minuta.

Mančester junajted upisao je siguran trijumf protiv Partizana 3:0. Strijelci za tim s Old Traforda bili su Mejson Grinvud ( Mason Greenwood) u 22., Entoni Marsijal (Anthony Martial) u 33. i Markus Rašford (Marcus Rashford) u 49. minuti susreta.

Bašakšekir upisao je uvjerljivu gostujuću pobjedu nad austrijskim Volfsbergerom 3:0. Prvo je Edin Višća u 73. minuti iz penala donio vodstvo turskom timu, da bi u 84. minuti nakon asistencije Višće, Enco Kriveli (Enzo Crivelli) udvostručio prednost. Tri minute kasnije, isti igrač postavio je konačan rezultat.

Ferencvaroš za koji nastupa Eldar Ćivić i CSKA Moskva su odigrali meč bez golova 0:0.