Vranješ ponovo strijelac s bijele tačke, Hadžić spasio bod

Domaći su mogli i do pobjede, ali.... FK Mladost

Piše: Avaz.ba

10.11.2019

Fudbaleri Mladosti DK i Borca podijelili su bodove (1:1) u 16. kolu BHT Premijer lige BiH. Utakmicu su bolje otvorili domaćini, ali već u sedmoj minuti gosti opasno prijete preko Saše Kajkuta. Isti igrač pokušao je u 22. minuti, ali bez promjene rezultata.

Prvu priliku za domaće imao je Semir Smajlagić u 27. minuti. Odmah u narednom napadu penal za Borac. Kenan Horić je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a sudija je pokazao na penal. Siguran izvođač bio je Stojan Vranješ. U 33. minuti pokušaj Mirića, ali Velić brani. Do kraja prvog poluvremena nije bilo promjene rezultata.

U nastavku ponovo bolja igra Borca. Pokušali su Vranješ i Kajkut, ali promjene rezultata nije bilo. U 57. minuti Ibro Rahimić je iz igre izvadio Edina Bibera, a na teren je poslao Nedima Hadića. To mu se isplatilo u 78. minuti, kada je mladi napadač Mladosti prošao nekoliko igrača Borca i kroz noge golmana Mladena Lućića poslao loptu u mrežu.

Na kraju su domaći mogli i do pobjede, ali je Anes Vazda u 89. minuti, umjesto u mrežu, poslao loptu ravno u Lučića.