Preokret u Haifi: "Zmajice" gubile pa postigle pobjedu

Naredni meč naše reprezentativke igrat će u martu iduće godine. NSBiH

E. J. / Avaz.ba

12.11.2019

Ženska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je večeras u Haifi Izrael sa 3:1 u susretu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2021. godine. Domaći sastav poveo je u 3. minuti preko Mor Efraim.

Do kraja prvog poluvremena izabranice selektorke Samire Hurem preokrenule su rezultat u svoju korist. Prvo je pogodila Sofija Krajšumović u 29., a zatim i Dajana Spasojević u 37. minutu. Konačan rezultat postavila je Marija Aleksić u 80 minuti, prenosi Fena.

Za reprezentaciju BiH su igrale: Dijana Haračić, Valentina Šakotić, Šejla Selimović, Amira Spahić, Melisa Hasanbegović, Marija Aleksić, Dajana Spasojević, Đula Velagić, Milena Nikolić, Selma Kapetanović i Sofija Krajšumović. Selektorka: Samira Hurem.

To je treća pobjeda reprezentacije Bosne i Hercegovine u kvalifikacijama za Euro 2021. Naredni susret "Zmajice" će odigrati 5. marta 2020. godine na domaćem terenu protiv Izraela.