KVALIFIKACIJE

BiH - Italija 0:3: Kraj na Bilinom polju, ostalo je još kolo najgorih kvalifikacija u posljednjih deset godina

Naša reprezentacija nakon trijumfa Finske nad Lihtenštajnom nema ni teoretske šanse za direktan plasman

Džeko je večeras naš najopasniji igrač. D. Jurišić

Piše: A. Čulić

15.11.2019

22:36 - Kraj na Bilinom polju. Peti smo na tabeli. Ostalo je još kolo najgorih kvalifikacija u zadnjih deset godina.

86' - Rezervista Hodžić s metar od gola iz vojela je prebacio gol. Bila je to solidna prilika da ublažimo poraz.

77' - Umjesto Pjanića ušao Jajalo.

76' - Džeko je konačno pokušao ugroziti gostujući gol, ali je iz blizine pucao preko gola... Grozna utakmica.

61' - Sarić i Hodžić ulaze umjesto Višće i Bešića. Ovaj potonji zvižducima je ispraćen s terena.

53' - Beloti odlično pogađa s vrha kaznenog prostora, slabijom desnom nogom. Italijani igraju s pola snage, oni se s nama šprdaju.

21:49 - Počelo je drugo poluvrijeme. Nema promjena u sastavima.

21:33 - Kraj prvog poluvremena. Lako je u posljednjim sekundama moglo biti i 3:0 za goste, išli su tri na dva, ali su oklijevali.

39' - Imali smo stopostotnu priliku, Krunić je promašio nemoguće nakon što je Cimirot izborio korner lijepim šutem. Prosinečki je razočaran.

37' - Insinje je kaznio konfuziju u našem šesnaestercu. Jednostavno nismo dorasli protivniku poput Italije. Injsinje je pogodio za 2:0, lopta se nekako otkotrljala u gol.

30' - Džeko je izborio korner. Bešić je potom dobro šutirao. Stvaramo pritisak u ovim trenucima.

21' - Gooooooooool, 1:0 vodi Italija, Aćerbi je strijelac nakon greške Bešića koji je besmisleno loptu izbio u korner. Aćerbi je majstorski izbacio našu odbranu.

15' - Kakva je to prilika bila za Italiju. Bernadeski je vratio povratnu za Insinjea, a njegov šut sa pet metara je nevjerovatno blokirao Kvržić.

9' - Bičakčić je zaprijetio nakon kornera, odbranio je Donaruma.

3' - Italija je imala dobru priliku nakon kornera, izblokiran je šut.

20:46 - Nakon intoniranja himni, počela je utakmica u Zenici. Edin Višća upisao je 50. nastup za BiH, zabio je deset golova.

20:25

Fudbalska reprezentacija BiH za 20 minuta u Zenici igra utakmicu 9. kola kvalifikacija za EP 2020. protiv Italije.

Nakon trijumfa Finske nad Lihtenštajnom izabranici selektora Roberta Prosinečkog nemaju više ni teoretske šanse za direktan plasman na Euro, pa će utakmica biti više revijalnog karaktera.

Takvu jednu odigrali smo u novembru 1997., prije tačno 22 godine, na Koševu i slavili smo protiv tadašnjeg viceprvaka svijeta sa 2:1.

Selektori su izveli očekivane postave.

BiH: Šehić, Kvržić, Kovačević, Bičakčić, Kolašinac, Pjanić, Bešić, Cimirot, Krunić, Višća, Džeko.

Italija: Donaruma, Florenci, Bonuči, Aćerbi, Emerson, Tonali, Žoržinjo, Barela, Bernardeski, Insinje, Beloti.