"Gordi Albion" slavio na Kosovu, prije početka doživjeli nešto što nisu nigdje

Navijači u Prištini iznenadili su Engleze. Twitter, printscreen

A. Ču. / Avaz.ba

17.11.2019

Engleska je rutinski savladala Kosovo u posljednjoj utakmici kvalifikacija za Euro 2020, u Prištini je bilo 4:0 za "Gordi Albion".

Gost je poveo u 32. minuti preko Harija Vinksa (Harry Winks). U drugom poluvremenu Engleska postiže još tri gola i to preko Kejna (Kane), Rašforda i Maunta (Mount) u 79., 83. i 91. minuti.

Zanimljiva scena desila se tokom intoniranja himni, Englezi su bili impresionirani dobrodošlicom domaćih navijača koji su zajednički podigli šalove engleske.

Englezi su kvalifikacije završili na 1. poziciji sa 21 bodom, dok je Kosovo završilo treće sa deset bodova manje i ansu za plasman tražit će kroz baraž.

Osim Engleske iz grupe A na Euro ide Češka koja je večeras doživjela neočekivanan poraz u gostima kod Bugarske 1:0.