Prva utakmica 12. kola Bundeslige

Detalj s utakmice u Dortmundu. AFP

J. A. / Avaz Sport

22.11.2019

Nogometaši Borusije Dortmund i Paderborna odigrali su 3:3 u prvoj utakmici 12. kola  njemačke Bundeslige.

Paderborn je bio na pragu trijumfa, s obzirom na to da je poslije prvog poluvremena imao prednost od tri gola, ali je u sudijskoj nadoknadi vremena ispustio pobjedu.

Gosti su poveli golovima Sterlija Mambe (Streli Mamba) u 5. i 37., kao i Gerita Holtmana u 43.minuti (Gerrit Holtmann).

Borusija Dortmund u drugom dijelu bila je znatno bolji rival, a do izjednačenja su došli u sudijskoj nadoknadi vremena.

Prvo je zaostatak smanjio Džejdon Sančo (Jadon Sancho) u 47. minuti, da bi Aksel Vitsel (Axel Witsel) u 84. doveo Borusiju do 2:3, a konačan rezultat u sudijskoj nadoknadi vremena postavio je Marko Rojs (Marco Reus).

Borusija poslije večerašnjeg remija zauzima peto mjesto sa 20 bodova, dok je Paderborn 18. sa pet bodova.