Murinjo nakon pobjede u debiju: Šta sam rekao igračima u svlačionici

On je dao objašnjenje zašto je ekipa pala posljednjih 20 minuta

Murinjo nakon meča. AFP

A. Ču. / Avaz.ba

23.11.2019

Žoze Murinjo (Jose Mourinho) je pobjedom otvorio novo poglavlje u karijeri, a Totenhem na njegovom debiju ostvario je prvi trijumf u gostima u Premijer ligi još od januara i nakon 12 mečeva.

Slavio je 3:2 nad Vest Hemom, umalo prokockavši vodstvo od 3:0...

Bio sam veoma sretan prije nego što smo primili dva gola. Igrali smo dobro, provodili ono što smo pokušavali na treningu i mogli smo da ''ubijemo'' utakmicu, da povedemo 4:0. Srećom, imam dovoljno iskustva nakon toliko godina, pa sam momcima na poluvremenu rekao da nije gotovo i ako u 85. minuti budemo vodili 3:0 - kazao je Murinjo.

On je dao objašnjenje zašto je ekipa pala posljednjih 20 minuta.

- Bilo je dosta emocija nakon odlaska trenera. Također, igrači su se vratili iz nacionalnih timova, vidio se umor. Međutim, najvažnija je pobjeda, nevažno je kakva. Momci su sretni i to je ono što sam želio.