Bajer slavio u Moskvi, drama u Istanbulu

Bajer je pobjedom u Moskvi ostao u igri za drugo mjesto. AFP

G. Š. / Avaz.ba

26.11.2019

U prvim utakmicama 5. kola Lige prvaka Galatasaraj je na svom terenu remizirao sa Klub Brižom sa 1:1, dok je Bajer slavio na gostovanju kod Lokomotiva u Moskvi (0:2). Belgijanci su izjednačujući gol postigli u drugom minuti sudijske nadoknade, nakon kojeg su strijelac Dijata i Mata dobili po drugi žuti karton, odnosno crveni, zbog nesportskog ponašanja. Utakmica je, inače, produžena osam minuta, ali nije bilo promjene rezultata...

Grupa A: Galatasaraj – Klub Briž 1:1 (Bujuk 11. minuta - Dijata 90+2), Real Madrid – PSG (21 sat)

Poredak: PSG 12, Real Madrid 7, Klub Briž 3, Galatasaraj 2.

Grupa B: Crvena zvezda – Bajern Minhen (21 sat), Totenhem – Olimpijakos (21 sat).

Poredak: Bajern Minhen 12, Totenhem 7, Crvena zvezda 3, Olimpijakos 1.

Grupa C: Atalanta – Dinamo Zagreb (21 sat), Mančester siti – Šahtar (21 sat).

Poredak: Mančester siti 10, Šahtar 5, Dinamo 5, Atalanta 1.

Grupa D: Lokomotiv – Bajer Leverkuzen 0:2 (Žemaljetdinov 11-auto gol, Bender 54), Juventus – Atletiko Madrid (21 sat).

Poredak: Juventus 10, Atletiko Madrid 7, Bajer Leverkuzen 6 i Lokomotiv 3.