Astana iznenadila Mančester junajted

Navijači Mančester junajteda nisu se radovali u Kazahstanu. Arhiv

G. Š. / Avaz.ba

28.11.2019

Fudbaleri Astane pobijedili su podmlađeni tim Mančester junajted u Kazahstanu sa 2:1 i tako došli do prve pobjede u ovogodišnjem ciklusu Evropske lige.

S druge strane, ekipa Olea Gunara Solskjera nastavila je posrtati. Nakon remija (3:3) protiv Šefild junajteda u Premijer ligi, Englezi su sada doživjeli krah u Kazahstanu od jedne od najgorih ekipa u dosadašnjem takmičenju u Evropskoj ligi.

Gosti su poveli golom Džesija Lingarda u 10. minuti i sa minimalnom prednošću otišli na odmor, a šok je uslijedio u nastavku. Prvo je Dmitrij Šomko pogodio u 55. minuti da bi 10 minuta poslije autogolom mladog Dišona Bernarda Astana došla do pobjede.

U ostalim mečevima koji su počeli u ranom terminu, Krasnodar je slavio protiv Bazela sa 1:0, dok je istim rezultatom Hetefe slavio na gostovanju u Trabzonu.