Bajern razočarao navijače: Bajer Leverkuzen slavio u Minhenu

Gosti završili meč s igračem manje

Njemačka: Bajern izgubio od Bajera. AFP

J. A. / Avaz Sport

30.11.2019

Nogometaši Bajera iz Leverkuzena pobijedili su u Minhenu domaći Bajern rezultatom 2:1 u derbi meču 14. kola Bundeslige.

Izabranici Hans Diter Flika (Hans Dieter Flick)  nakon ubjedljive pobjede u Beogradu nad Crvenom zvezdom (6:0) u Ligi prvaka, razočarali su pred svojim navijačima.

U desetom minuti nakon brze kontre Bajera, Leon Bejli (Bailey) je preciznim udarcem pogodio desni donji ugao gola Manela Nojera (Neuer) za 0:1.

U 34. minutu Tomas Miler (Thomas Müller) je šutirao s ivice kaznenog prostora i pogodio lijevi donji ugao za izjednačenje. Kada se činilo da će Bajern krenuti u novu ofanzivu i napraviti preokret uslijedio je novi hladan tuš.

Svega minut nakon izjednačenja, uslijedila je nova kontra gostiju, a ponovo je strijelac bio Bejli, koji je postavio konačan rezultat.

Treba reći da su gosti posljednjih deseta minuta igrali s desetoricom pošto je Jonatan Tah zaradio isključenje (Jonathan Tah).