Sasuolo osvojio bod u Torinu: Ronaldo spasio Juventus od poraza

Miralem Pjanić igrao cijelu utakmicu za "Staru damu"

Ronaldo spasio Juventus. AFP

Piše: J. A. / Avaz Sport

1.12.2019

Nogometaši Juventusa ostali su bez pobjede na domaćem terenu pošto su u okviru 14. kola Serije A odigrali 2:2 protiv Sasuola.

Aktuelni prvaci Italije poveli su u 20. minuti kada je nakon asistencije Rodriga Bentakura (Bentancur) mrežu gostiju pogodio Leonardo Bonuči (Bonucci).

Sasuolo se brzo vratio u utakmicu pošto je samo tri minute kasnije stigao do izjednačenja. Žeremi Boga (Jérémie) pogodio je za 1:1, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Gosti su potpunog preokreta došli u 47. minuti, kada je  Frančesko Kaputo (Francesco Caputo) utišao domaće navijače.

Igrala se 67. minuta kada je igrač Sasuola Filipo Romanja (Filippo Romagna) u kaznenom prostoru srušio protivničkog igrača. Sudija je pokazao na penal, a siguran s bijele tačke u 68. minuti bio je Kristijano Ronaldo (Cristiano), koji je mirno pogodio za 2:2 i konačan rezultat.

Miralem Pjanić odigrao je cijeli meč za Juventus i imao je nekoliko prilika za postizanje gola, ali se nije upisao u strijelce. Bh. veznjak u 88. minuti zaradio je žuti karton.