Golijada na Enfildu: Liverpul u spektakularnom derbiju pobijedio Everton

"Redsi" slavili zaslužen trijumf

Liverpul pobijedio Everton. AFP

Piše: J. A. / Avaz Sport

4.12.2019

Liverpul je u 15. kolu engleske Premijer lige porazio Everton rezultatom 5:2 u 193. gradskom derbiju u historiji ova dva kluba.

Golijadu na Enfildu u 6.minuti otvorio je Divok Origi (Divock) koji je pogodio za vodstvo "Redsa" od 1:0. Na 2:0 povisio je Đerdan Šaćiri (Xherdan Shaqiri) u 17. minuti susreta.

Samo četiri minute kasnije Everton je smanjio prednost Liverpula kada je Majkl Kin (Michael Keane) pogodio za 2:1.

Igrala se 31. minuta kada je Origi ponovo matirao golmana Evertona za 3:1. Sadio Mane u 45. minuti povisio je na 4:1. I tu nije bio kraj uzbuđenjima u prvom poluvremenu.

Igrala se treća minuta sudijske nadoknade prvog dijela kada je Rišarlison (Richarlison) pogodio za 4:2 i rezultat prvog poluvremena.

U drugom dijelu mreže su mirovale sve do prve minute sudijske nadoknade kada je Žoržinjo Vajnaldum (Georginio Wijnaldum) pogodio za konačnih 5:2 i zasluženu  pobjedu Liverpula protiv ljutog gradskog rivala.