Bičakčić strijelac za Hofenhajm

Bičakčić: Ustalio se u startnoj postavi. Agencije

Piše: G. Š. / Avaz.ba

7.12.2019

Danas je na programu bilo 14. kola njemačke Bundeslige.  Lajpcig je nakon domaće pobjede protiv Hofenhajma od 3:1 ostao na drugom mjestu. Jedini gol za goste postigao je naš reprezentativac Ermin Bičakčić.

Inače, u derbiju kola Borusija Menhengladbah je savladala Bajern sa 2:1. Gosti su poveli pogotkom Ivana Perišića u 49. minuti, da bi domaćini izjednačili u 60. minuti preko Bensebainia. Isti igrač bio je strijelac u trećoj minuti sudijske nadoknade za pobjedu kluba iz Menhengladbaha, te je tako ostavio svoju ekipu na čelu tabele

Borusija Dortmund je na svom terenu deklasirala (5:0) Fortunu iz Dizeldorfa, te preuzela treću poziciju na tabeli.

Frajburg je sa 1:0 pobijedio Volfsburg, a Augzburg u derbiju začelja Majnc (2:1).