Loša uvertira za "el klasiko": Barci samo bod protiv neugodnog Sosijedada

Piše: Al. Ti. / Avaz.ba

14.12.2019

Detalj s današnje utakmice - Avaz

U okviru 17. kola španske Primere Barca je danas sa 2:2 remizirala s Real Sosijedadom u gostima.

Ovaj "neuspjeh" dolazi svega nekoliko dana uoči "el klasika" protiv Reala.

Nije dobro počelo za Barcu u Baskiji, što je tradicionalno nezgodno gostovanje za aktuelne prvake.

Domaći su poveli već u 12. minuti, kad je iz penala siguran bio Ojarzabala (Oyarzabal).

Uslijedili su novi napadi domaćina, koji su, nakon vodećeg gola, još nekoliko puta ugrozili Ter Štegena, ali nije bilo promjene rezultata.

Barca do izjednačenja dolazi u 38. minuti, kad je, nakon brze kontre poslije asistencije Suareza, rutinski pogodio Grizman (Griezmann).

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, Barca je došla do vodstva. Strijelac je bio Suarez nakon asistencije Mesija.

Samo nekoliko minuta kasnije, Grizman je mogao povećati vodstvo Barce, ali je Remiro, golman domaćina, sjajno odbranio njegov šut.

Kazna je, ipak, stigla u 62. minuti, kad je Isak, nakon loše reakcije Ter Štegena, pogodio praznu mrežu za konačnih 2:2.

Do kraja je Barca pokušavala doći do novog vodstva i eventualne pobjede, ali se rezultat nije mijenjao.