Derbi 17. kola Premijer lige

Slavlje nogometaša Mančester sitija. AFP

Piše: J. A. / Avaz Sport

15.12.2019

Mančester siti je u Londonu pobijedio Arsenal rezultatom 3:0 u derbiju 17. kola engleske Premijer lige.

Gosti su poveli već u 2. minuti kada je Kevin De Brujne (Bruyne) primio loptu malo izvan šesnaesterca i pospremio je u mrežu "Topnika" za 1:0.

U 15. minuti Siti je udvostručio prednost. Nakon asistencije De Brujnea, Rahim Sterling (Raheem) je zabio iz blizine za 2:0.

Igrala se 40. minuta kada je nakon sjajnog pasa, De Brujne prošao kroz odbranu Arsenala i preciznim šutem savladao golmana domaćih za 3:0.

Sead Kolašinac u 41. minuti meča napustio je igru zbog povrede. Kolašincu je u jednom duelu u 37. minuti vezni igrač "Građana" Rodri nezgodno stao na desni skočni zglob, a naš igrač je pao i odmah zatražio ljekarsku pomoć. Umjesto "Zmaja" šansu je dobio Bakajo Saka (Bakayo).

U nastavku susreta nije bilo promjene rezultata i Mančester siti je zabilježio 11. ovosezonsku prvenstvenu pobjedu.

Vodeći na tabeli je Liverpul koji ima 49 bodova, deset više od drugoplasiranog Lestera dok Mančester siti zauzima treću poziciju s 35 bodova.