Liverpul može početi slaviti titulu: Vulverhempton nevjerovatnim preokretom do punog plijena protiv Sitija

Nestavaran preokret Volverhemptona. AFP

Piše: Al. Ti. / Avaz.ba

27.12.2019

U okviru 19. kola engleskog Premijeršipa ekipa Vulverhemptona savladala je neočekivano aktuelne prvake Mančester Siti rezultatom 3:2 i tako ih gotovo sigurno otpisala u borbi za titulu sa Liverpulom.

Građani koji ove godine igraju očajno, bio je ovo peti poraz u sezoni i sada im vodeći Liverpul bježi čak 14 bodova.

Tim Pepa Gvardiole (Guardiola) imao je dva gola prednosti, a oba gola je zabio Sterling. Ipak, treba naglasiti da su gosti igrali skoro cijelu utakmicu sa 10 igrača, obzirom da je golman Sitija Ederson dobio crveni karton u 12. minuti.

U drugom dijelu domaći Vulverhempton je napravio nevjerovatan preokret.

Prvo je Traore u 55. minuti smanjio na 1:2, da bi Himenez u 82. i Doerti (Doherty) pogađali za ogromno slavlje domaćih navijača i igrača.