Olimpik odbranio trofej

Olimpik je zasluženo odbranio prvo mjesto. FK Olimpik

Piše: Avaz.ba

29.12.2019

Pobjednik 27. međunarodnog memorijalnog malonogometnog turnira “Asim Ferhatović Hase” je sarajevski FK Olimpik, koji je u finalu bio bolji od FK Veleža (4:2) i tako odbranio trofej.

Tri gola za sarajevske „Vukove“ postigao je Amel Handžić u prvom poluvremenu koje je završeno 3:1. U nastavku meča strijelac za Olimpik bio je još Anel Radmilović, dok su golove za mostarsku ekipu postigli Mehmed Ćosić i Seid Behram.

U utakmici za treće mjesto FK Željezničar je bio bolji od FK Goražda (5:4)...

Za najboljeg igrača 27. Hasetovog memorijala proglašen je Amel Handžić (Olimpik), Ivan Trifković (Slavija) je najbolji golman, dok je Seid Behram (Veleža) najbolji strijelac.

Prvoplasirani Olimpik dobio je nagradu od 3.000 KM, drugoplasirani Velež 2.000 KM, a trećeplasirani Željezničar 1.000 KM. Spomenimo i to da su veterani FK Željezničar u revijalnoj utakmici pobijedili vršnjake FK Sarajevo sa 5:2.