Novo priznanje za "Redse": Liverpul najbolja ekipa na svijetu

Liverpul osvojio trofej u Ligi prvaka. AFP

E. J. / Avaz.ba

30.12.2019

Evropski nogometni prvak Liverpul proglašen je najboljom ekipom na svijetu u 2019. godini u izboru Međunarodnog udruženja sportskih novinara (AIPS). Svjetsko prvenstvo u atletici, koje je održano u Dohi (Katar), dobilo je priznanje za najbolji pres-centar.

"Redsi", pobjednici Lige prvaka, u izboru 331 novinara iz 102 zemlje pobijedili su sa 908 glasova, što je 30,21 posto.

Drugo mjesto sa 538 glasova osvojila je ženska nogometna reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država, koja je na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj osvojila zlato, dok je treće mjesto pripalo svjetskim prvacima u ragbiju, reprezentaciji Južne Afrike, sa 434 glasa.

Nagradu AIPS-a za najbolje uvjete za novinarski rad u protekloj godini dobilo je Svjetsko atletsko prvenstvo u Dohi (19,10 procenata glasova) ispred Svjetskog prvenstva nogometašica u Francuskoj (17,93) i teniskog turnira Vimbldon u Engleskoj (15,34), prenosi Fena.