ŠPANIJA

Pogledajte šta je Ivan Rakitić morao raditi nakon utakmice Barcelone

Hrvatski reprezentativac kažnjen jer je odigrao vrlo loše prvo poluvrijeme protiv Espanjola

Rakitić: Nije baš briljirao. AFP

Avaz.ba

6.1.2020

Barcelona je u nedjelju održala prvi ovogodišnji otvoreni trening na terenu Johana Krojfa pred čak 5.668 navijača.

Trener Ernesto Valverde nije bio baš dobre volje, vjerovatno zbog toga što je njegova ekipa dan ranije odigrala tek 2:2 s gradskim rivalom Espanjolom pa je, kako prenose španski mediji, grmio veći dio vremena na igrače.

Valverde je nekoliko puta morao prekidati trening i zatim je bjesno urlao na neke svoje igrače. Tražio je više zalaganja, borbe i trke, a to je postigao tek nakon što se pošteno izvikao na neke svoje igrače.

Valverde je nekoliko puta morao prekidati trening. AFP

Zanimljivo je kako je cijeli trening morao odraditi i hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić koji je igrao prvih 45 minuta utakmice s Espanjolom, dok je Arturo Vidal, koji ga je zamijenio bio pošteđen tog napora.

Španki mediji tvrde kako je Rakitić zapravo kažnjen jer je odigrao vrlo loše prvo poluvrijeme. Nije baš briljirao u gradnji napada, a "Marca" navodi kako Rakitić nije imao odgovor na presing protivnika te da je malo utjecao na igru prije nego što je zamijenjen, prenosi Net.hr.