Romel Lukaku nerješiva enigma za Napoli

Lukaku je bio dvostruki strijelac. AFP

Avaz.ba

6.1.2020

Više od dvije decenije napuljski San Paolo je predstavljao prokletu avliju za Inter. Sve do večeras kada je Romel Lukaku poput buldožera došao, video i srušio odbranu ekipe Đenara Gatuza – 3:1.

Inter je u dobrom dijelu meča pokazao da je šampionski tim, spreman da iz sedmice u sedmicu baca rukavicu u lice najvećem rivalu - Juventusu.  Meč sa mnogo šansi - uzimajući u obzir italijanske standarde,Inter je gotovo rutinski riješio u svoju korist.

Napoli je krenuo žestoko, ali im je krila brzo "skresao" Lukaku. Belgijanac je savršenim kretanjem od prvog minuta mučio stopere Napolija, Manolasa i De Lorenca. Ovaj drugi nije imao nikakvo rješenje u 14. minutu kada se u punom trku Lukaku okrenuo ka golu, napravio dribling i udarcem sa 16 metara uz pomoć stative doveo Inter u vodstvo. Skoro identična situacija viđena je 20 minuta kasnije. Opet je odbrana Napolija dozvolila Lukakuu da licem okrenut ka golu krene u realizaciju. Ovog puta šut je bio nešto slabiji, ali je Meret lošom intervencijom kumovao 14. pogotku belgijskog reprezentativca u prvenstvu.

Odlično prvo poluvreme upotpunio je i pogodak Milika, ali ni taj detalj nije srušio Interovo samopouzdanje. Vidjelo se to i u 58. minutu kada je Lautaro Martinez pobjegao Grku Manolasu i riješio sve dileme.

Rezultati i poredak

Rezultati 18. kola (ponedjeljak): Bolonja – Fjorentina 1:1 (Orsolini 90+4 - Benasi 27), Milan – Sampdorija 0:0, Atalanta – Parma 5:0 (Gomez 11, Fojler 34, Gosens 43, Iličić 60, 71), Juventus – Kaljari 4:0 (Ronaldo 49, 67, 82, Iguain 81), Leće – Udineze 0:1 (De Paul 88), Napoli – Inter 1:3 (Milik 39 -Lukaku 14 i 33, Martinez 62) .

Poredak: Inter 45, Juventus 45, Lacio (-1) 39, Roma 35, Atalanta 34, Kaljari 29, Parma 25, Napoli 24, Torino 24, Bolonja 23, Verona (-1) 22, Milan 22, Udineze 21, Sasuolo 19, Fjorentina 18, Sampdorija 16, Leće 15, Breša 14, Đenova 14, SPAL 12.