Oslabljeni Real deklasirao Valensiju i otišao u finale Superkupa Španije

Real je u utakmici protiv Šišmiša nastupio bez Benzeme, Azara i Bejla

Piše: Al. Ti. / Avaz.ba

8.1.2020

Kraljevski klub prejak za Valensiju - Avaz

Fudbaleri Reala prvi su učesnici finala Superkupa Španije koji se igra u Saudijskoj Arabiji.

Izabranici Zinedina Zidana (Zinedine Zidane) večeras su, iako oslabljeni, deklasirali Valensiju rezultatom 3:1 te sada u miru čekaju protivnika, a to će biti Barcelona ili Atletiko Madrid, koji svoj susret igraju sutra.

Real je u utakmici protiv Šišmiša nastupio bez Benzeme, Azara i Bejla, ali i pored toga su pokazali klasu i u svim segmentima nadigrali Valensiju.

Kraljevski klub poveo je već u 15. minuti kada je direktno iz kornera na majstorski način pogodio Kros.

Na 2:0 povisio je Isko sjajnim golom, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku smo gledali dominaciju Reala, a za 3:0 pogađa Modrić, nakon asistencije Jovića.

Do sudijske nadoknade rezultat se nije mijenjao, a tada je nekadašnje dijete Reala, Pareho, zabio sa bijele tačke za konačnih 3:1.