MAJSTORIJA

Mbape je mogao biti autor jednog od najljepših golova ikada: Pogledajte remek-djelo Francuza

Odigrao sjajan meč u pobjedi PSG-a protiv Sent Etjena

Mbape: Šta bi bilo, kad bi bilo. Screenshot

J.A. / Avaz Sport

9.1.2020

Nogometaši Pari Sen Žermena u srijedu su u četvrtfinalu francuskog Kupa s uvjerljivih 6:1 na svom terenu pobijedili Sent Etjen.

Parižani su zabili po tri gola u svakom poluvremenu, a primili su samo jedan gol za uvjerljivo slavlje.

No, malo je nedostajalo da se nakon te utakmice priča o jednom o najljepših pogodaka ikada.

Naime, igrala se 77. minuta, kada je PSG izveo brz kontranapad na kraju kojeg je lopta stigla do Kilijana Mbapea (Kylian Mbappe), koji je s ruba šesnaesterca krasno pucao rabonom, ali bio je zamalo neprecizan.

Da je kojim slučajem lopta ušla u mrežu, gol Francuza bi bio jedan od najboljih u historiji nogometa.