Ibrahimović strijelac u sigurnoj pobjedi Milana u Kaljariju

Legendarni Šveđanin pogodio u 64. minuti

Ibrahimović strijelac u sigurnoj pobjedi Milana u Kaljariju. AFP

Piše: J.A. / Avaz Sport

11.1.2020

Nogometaši Milana pobijedili su u gostima Kaljari rezultatom 2:0 u okviru 19. kola Serije A.

Milan je u prvom poluvremenu imao više od igre, ali "Rosoneri" nisu uspjeli postići pogodak pa su mreže mirovale do odlaska na odmor.

Milan je već na otvorenju drugog dijela stigao do vodstva. Igrala se 46. minuta kada je Rafael Leao pucao unutar šesnaesterca, lopta je pogodila nekoga, promijenila smjer i završila iza leđa nemoćnog golmana domaćina.

U 57. minuti, Zlatan Ibrahimović izveo je slobodan udarac, ali je legendarni Šveđanin pogodio samo živi zid.

Ipak, u 64. minuti Ibrahimović je postigao svoj prvi gol u dresu Milanu u drugom mandatu u ovom slavnom italijanskom klubu. Zlatan je sjajno isprve pogodio lijevom nogom na asistenciju Tea Ernandeza (Theo Hernandez) s lijeve strane.

U 83. minuti, ponovo je Ibrahimović zatresao mrežu gola Kaljarija, ali je njegov pogodak poništen zbog ofsajda.

Do kraja meča, nije bilo promjene rezultata i "Rosoneri" su slavili trijumf. Rade Krunić, reprezentativac BiH u dresu Milana, susret je odgledao s klupe za rezervne igrače.