Čelsi i Junajted slavili sigurne pobjede, Sauthempton šokirao Lester

Everton upisao trijumf nad Brajtonom

Sauthempton pobijedio Lester. AFP

Piše: J.A. / Avaz Sport

11.1.2020

Nogometaši Čelsija pobijedili su Barnli rezultatom 3:0 u okviru 22. kola engleskog Premijeršipa.

Strijelci za "Plave" bili su Žoržinjo (Jorginho) u 27. minuti iz penala, zatim Tami Abraham (Tammy) u 38., te Kalum Hadson-Odoi (Callum Hudson-Odoi), koji se u strijelce upisao u 49. minuti susreta.

Uvjerljivu pobjedu ubilježio je i Mančester junajted, savladavši Norvič rezultatom 4:0. Golove za "Crvene đavole" postigli su Markus Rašford (Marcus Rashford), koji je pogađao u 27. i 52. minuti iz penala, te Antoni Marsijal (Anthony Martial) i Meison Grinvud (Mason Greenwood), koji su mrežu gostiju zatresli u 54. i 76. minuti meča.

Everton je upisao trijumf nad Brajtonom (1:0), dok je Lester na svom terenu poražen od Sauthemptona (1:2). Vulverhempton i Njukasl remizirali su odigravši 1:1.