Mančester siti deklasirao Aston Vilu u gostima, čarolije Aguera i Mahreza

Tim Pepa Gvardiole vratio se na drugu poziciju

Sjajna partija Aguera. AFP

Piše: J.A. / Avaz Sport

12.1.2020

Nogometaši Mančester sitija deklasirali su Aston Vilu rezultatom 6:1 u 22. kolu engleske Premijer lige.

Briljantnu utakmicu odigrao je Serhio Aguero (Sergio), koji je postigao tri gola i zabilježio jednu asistenciju.

Argentinac je u 18. minuti omogućio Rijadu Mahrezu (Riyad) da se upiše u strijelce, a reprezentativac Alžira je šest minuta kasnije upisao svoj drugi pogodak.

Velikih 3:0 je bilo već u 28. minuti, kada je Aguero ponovo zatresao mrežu protivnika, a u prvoj minuti nadoknade precizan je bio i Gabrijel Žezus (Gabriel Jesus).

Serija golova je nastavljena u 57. minuti, pogotkom Aguera, koji je het-trik kompletirao u 81. minuti.

Počasni pogodak za Aston Vilu je postigao Anvar El-Gazi (Anwar El Ghazi) iz penala u nadoknadi drugog poluvremena.

Mančester siti se vratio na drugu poziciju sa 47 osvojenih bodova, 14 manje od Liverpula, koji ima i utakmicu manje.