Juventus u Rimu pobijedio Romu

Smoling i Ronaldo u duelu. AFP

J.A. / Avaz Sport

13.1.2020

U derbiju 19. kola italijanske Serije A Juventus je u Rimu pobijedio Romu 2:1, preuzevši lidersku poziciju na tabeli.

"Stara dama" je već nakon deset minuta vodila 2:0, a domaćin je u nastavku uspio tek ublažiti poraz.

Gosti su poveli u trećoj minuti golom Meriha Demirala, a sedam minuta kasnije Kristijano Ronaldo (Cristiano) je pogodio iz penala za 2:0. U 68. minuti je smanjio Dijego Peroti (Diego Perotti) iz novog jedanaesterca.

Ne treba puno nagađati ko je opet bio glavni igrač na terenu. Dakako, bio je to Kristijano Ronaldo, čovjek koji je zabio odlučujući pogodak za Juventus. Bio mu je to već deveti gol u nešto više od mjesec i može se svakako reći da je ponovo u vrhunskoj formi.

Navijače je, pak, posebno oduševio driblingom kojim je, kako kažu neki korisnici Twittera, završio karijeru ponajboljeg braniča Rome, Krisa Smolinga (Chris Smalling).