Napoli nakon velike drame pobijedio Lacio i izborio polufinale Kupa Italije

Spektakularan meč

Lorenco Insinje: Strijelac jedinog gola na meču. Twitter

Piše: J. A. / Avaz Sport

21.1.2020

Nogometaši Napolija pobijedili su Lacio 1:0 i tako izborili polufinale Kupa Italije.

Strijelac jedinog gola na meču bio je Lorenco Insinje (Lorenzo Insigne) koji je u 2. minuti završio svoju prekrasnu solo akciju, odličnim udarcem unutar šestnaesterca kojim je matirao golmana Lacija.

U 10. minuti Ćiro Imobile (Ciro Immobile) je promašio penal za Lacio. Njegov loš pokušaj otišao je visoko iznad prečke. U 19. minuti Eljseid Hisaj (Elseid Hysaj) zaradio je drugi žuti karton i Napoli je ostao s igračem manje. Igrala se 25. minuta kad je i Lacio ostao s igračem manje pošto je isključen i Lukas Leiva (Lucas).

Lacio je uspio postići gol u 63. minuti, ali poništen zbog ofsajda. U 84. minuti Imobile je pogodio prečku za Lacio, da bi dvije minute kasnije Mario Rui na drugoj strani pogodio stativu.

Lacio je mrežu Napolija zatresao i u 89. minuti, ali je gol ponovo poništen zbog ofsajda i to nakon što i to nakon intervencije VAR-a.