Barcelona golom Grizmana u 95. minuti nakon preokreta pobijedila trećeligaša

Kike Setjen odlučio je odmoriti većinu prvotimaca za ovaj susret

Ibica povela protiv Barcelone. Screenshot

Piše: J. A. / Avaz Sport

22.1.2020

Barcelona ipak nije dopustila iznanađenje i nakon preokreta savladala je trećeligašku ekipu UD Ibica-Eiviza rezultatom 2:1 u utakmici šesnaestine finala Kupa kralja.

Domaćini su do gola došli u devetoj minuti meča, kada je po lijevoj strani prodor napravio Perez Mateo, a njegovu povratnu loptu u pogodak je pretvorio Pep Kabelje (Cabelle) za erupciju oduševljenja navijača španskog trećeligaša.

Domaća ekipa ubrzo je još jednom zatresla mrežu Barcelone, ali je sudija poništio pogodak zbog ranijeg prekršaja.

Barcelona je do izjednačenja došla u 72. minuti, a strijelac je bio Antoan Grizman (Antoinne Griezmann). Konačan rezultat postavio je Grizman svojim drugim golom u 95. minuti meča, kojim je odveo Barcelonu u osminu finala Kupa kralja.

Trener Barcelone Kike Setjen (Quique Setien) odlučio je odmoriti većinu prvotimaca za ovaj susret, a Lionel Mesi (Messi) nije ni doputovao s ekipom.