Utakmica 21. kola Serije A na Olimpiku

Džeko postiže gol. AFP

Piše: J. A. / Avaz Sport

26.1.2020

Roma i Lacio igraju derbi 21. kola italijanske Serije A na Olimpiku, a "Vučica" je povela golom Edina Džeke u 26. minuti.

Tomas Strakoša (Thomas Strakosha) je otišao u prazno, a Džeko je snalažljivo glavom uz pomoć stative zabio za vodstvo Rome od 1:0.

Džeki je ovo deveti gol u ovoj sezoni u Seriji A. Dijamant je samo pokazao da se nalazi u sjajnoj formi.

Lacio je izjednačio u 35. minuti kada je veliku grešku napravio golman Rome Pau Lopez.  Loše je izbio jednu loptu koju je umjesto van terena namjestio Frančesku Ačerbiju (Francesco Acerbi),  koju je sretno zabio po sredini gola za 1:1

Pogodak Lacija nije odmah priznat jer su sudije provjerovale da li je u trenutku izbijanja lopte ona napustila teren, a kada je utvrđeno da je sve bilo čisto, glavni arbitar je pokazao na centar.