Nevjerovatan je: Nemilosrdni Haland naprosto ne zna promašiti

Otkako je došao, svaki udarac na gol bio je pogodak

Haland: U tri meča zabio sedam golova. AFP

Piše: A. Ču. / Avaz.ba

1.2.2020

Erling Braut Haland zabio je nova dva gola za Dortmund u trećoj utakmici otkako je potpisao za klub sa Signal Iduna Parka. Protiv Union Berlina je prvi put počeo utakmicu od starta, a od dolaska do gola u 18. minuti pogodio je šest puta iz isto toliko šuteva, odnosno zabio šest golova za 77 minuta provedenih u igri. Na kraju je Dortmund slavio 5:0, a Haland je zabio još jedan gol.

U ostalim jučerašnjim mečevima 20. kola postignuti su sljedeći rezultati: Augsburg – Verder 2:1, Dizeldorf – Frankfurt 1:1, Hofenhajm – Leverkuzen 2:1, Majnc – Bajern 1:3. Na čelu tabele nakon nepotpunog kola je Bajern s 42 boda, dva manje ima Lajpcig i utakmicu manje, Dortmund ima 39, Menhegladbah 38 (meč manje)...