Sosijedad u Madridu savladao Real i otišao u polufinale Kupa kralja

Piše: Al. Ti. / Avaz.ba

6.2.2020

Ubjedljiva pobjeda Sosijedada protiv Kraljevskog kluba - Avaz

Nogometaši Real Madrida večeras su poraženi na svom Santjago Bernabeu od Real Sosijedada u okviru četvrtfinala Kupa kralja.

Na kraju je u nevjerovatnoj utakmici bilo 4:3 za tim iz San Sebastijana, koji je tako već u februaru "otkinuo" jedan trofej Kraljevskom klubu.

Centralna figura meča bio je danski internacionalac Martin Odegard, fudbaler Real Madrida na posudbi u Sosijedadu.

Igrala se 22. minuta kada je upravo Odegard pogodio za 1:0. U 33. minuti nova šansa za goste, ali udarac Isaka s pet metara odlazi preko gola.

Uzvratio je Real u 36. minuti, ali pokušaj Rodrigeza brani Remiro.

Vodstvom gostiju otišlo se na odmor. U drugom dijelu prava golijada. Prvo je u 50. minuti Isak povisio na 2:0.

Samo četiri minute kasnije bilo je 3:0 i potpuna katastrofa, a strijelac je ponovo bio Isak.

Tračak nade domaćinu donio je Marselo, koji u 59. minuti smanjuje na 3:1.

Za potpuni debakl pobrinuo se ponovo Isak koji u 69. minuti po četvrti put savladava Areolu za veliko slavlje gostujućih fudbalera.

Kraljevski klub do kraja je ipak uspio zabiti dva gola. Za 4:2 pogodio je Rodrigo u 82. minuti, da bi konačnih 4:3 postavio Načo u 93. minuti nakon asistencije Benzeme.