Spektakularan meč: Bajer Leverkuzen u golijadi preokretom savladao Dortmund

Slavlje igrača Bajera. AFP

J.A. / Avaz Sport

8.2.2020

Spektakularan meč smo gledali u 21. kolu Bundeslige, a sastali su se Bajer Leverkuzen i Borusija Dortmund.

Vidjeli smo utakmicu prepunu preokreta i sjajnih poteza, kao i golova, pošto je završilo slavljem "Apotekara" 4:3.

Domaći su i stigli prvi do pogotka i to preko Kevina Folanda (Volland) u 20. minuti, kada mu je asistirao Amiri, ali onda je uslijedio preokret "Milionera".

Pogodio je prvo Mats Humels (Matts Hummels) nakon ubačaja iz kornera u 22. minuti, a u 33. spektakularan gol postiže novajlija Emre Džan (Can) i donosi vodstvo svom timu 1:2. U finišu prvog dijela, Kevin Foland drugim golom poravnava rezultat.

Nastavak bolje otvara Dortmund, koji u 65. minuti dolazi do novog vodstva preko Rafaela Gerera (Raphael Guerreiro), ali u finišu gledamo novi preokret.

"Apotekari" su do njega došli u posljednjih deset minuta, pošto je Leon Bejli (Bailey) u 81. minuti poravnao na 3:3, a goste potpuno šokirao Lars Bender samo minut kasnije, kada je pogodio za 4:3.

Dortmund je ostao trećeplasiran s 39 bodova, a Leverkuzen mu se s nova tri, primakao na dva boda zaostatka. "Apotekari" zauzimaju 5. mjesto.