Šok za prvake: Verona nakon preokreta do pobjede nad Juventusom

Piše: Al. Ti. / Avaz.ba

8.2.2020

Detalj s večerašnje utakmice - Avaz
+1

Aktuelni prvaci Italije fudbaleri Juventusa večeras su poraženi na gostovanju kod Verone, a bilo je 2:1.

Verona je do velikog preokreta i pobjede stigla u samom finišu utakmice, ali krenimo redom.

Prvi su zaprijetili domaćini, ali šut Faraonija brani Ščešni. Uzvratio je Juve preko Koste, ali krilni napadač nije imao sreće, obzirom da je pogodio prečku.

Do kraja prvog dijela nije bilo prevelikih uzbuđenja. U drugom poluvremenu Juve je stigao do vodstva. Strijelac je bio Kristijano Ronaldo koji je lijepo pogodio sa vrha šesnaesterca. Bio je ovo njegov 20. gol u sezoni.

Verona do izjednačenja dolazi u 76. minuti kada je Borini pogodio. Pravi šok za goste desio se u 86. minuti. Nakon pregleda VAR-a, dosuđen je penal za Veronu, a siguran sa bijele tačke bio je Pacini.

Ostalo je do kraja 2:1 za Veronu, koja je tako nanijela Juventusu treći poraz u sezoni.