Inter napravio spektakularan preokret

Ibrahimović: Adut Milana. Arhiv

Piše: Avaz.ba

9.2.2020

Milan je sjajno odigrao prvo poluvrijeme u velikom derbiju "Della Madonnina", te je na odmor otišao s velikom prednošću od 2:0, ali je Inter odigrao još bolje drugo poluvrijeme.

Zlatan Ibrahimović prvo je asistirao Anti Rebiću za vodstvo, a potom u prvoj minuti sudijske nadoknade postigao pogodak za 2:0.

Međutim, Inter je golovima Marcela Brozovića (51. minuta), Matijasa Vesine (54) i De Fraja (70) preokrenuo rezultat.  Konačan rezultat (4:2) postigao je Lukaku u sudijskom vremenu

Inter bi u slučaju pobjede stigao Juventus na čelu tabele, zajedno bi imali po 56 bodova, jedan više od Lacija, a "Rosonerima" je presvashodni zadatak da prekinu loš niz u prethodnim derbijima.

Naš reprezentativac Rade Krunić zbog povrede stopala nije u konkurenciji za tim Milana, dok je Asmir Begović rezerva. Utakmici na s tadionu "Đuzepe Meaca" prisustviju selektor i trener naše reprezentacije, Dušan Bajević i Rusmir Cviko.

INTER - MILAN

Stadion: "Đuzepe Meaca" u Milanu . Gledalaca: 75.000. Glavni sudija: Fabio Mareska

INTER: Padeli, Godin, Škrinijar, De Fraj, Kandreva, Barela, Brozović, Vesino, Jang, Sančez, Lukaku. Trener: Antonio Konte

MILAN: Donaruma, Konti, Kjer, Romanjoli, Ernandez, Kastiljeho, Kesi, Benaser, Rebić, Čalhanoglu, Ibrahimović . Trener: Stefano Pioli