Liga prvaka: Fenomenalni Haland srušio "Svece"

Detalj s večerašnje utakmice u Dortmundu. AFP

Piše: Al. Ti. / Avaz.ba

18.2.2020

Na Signal Iduna Parku domaća Borusija je u okviru osmine finala Lige prvaka dočekala favorizirani PSG, i na kraju slavila pobjedu rezultatom 2:1.

"Milioneri" su tokom prvog poluvremena bili mnogo bolji tim, mada su prvu šansu imali "Sveci". Nejmar je šutirao iz slobodnjaka, ali je bio neprecizan.

Detalj s večerašnje utakmice u Dortmundu - Avaz
+3

Uzvratila je Borusija u 27. minuti, ali šut Sanča (Sancho) brani Navas.

Novu priliku za domaće propušta Haland u 35. minuti, ali šutira pored desne stative gola Navasa. Rezultatom 0:0 otišlo se na odmor. Statistika je tada pokazala da je Borusija bila mnogo opasniji rival.

Ipak u drugom dijelu i gosti iz Pariza su pokazali samo djelić svog talenta i snage i potvrdili zašto se smatraju jednim od favorita za najveći plasman. Prvu šansu imao je Mbape u 56. minuti, ali mu Burk brani.

Erupciju oduševljenja na prepunom "Vestfalenu" donio je Haland u 69. minuti za 1:0.

Radost domaćina trajala je samo nekoliko minuta, obzirom da je Nejmar već u 76. minuti nakon asistencije Mbapea pogodio za 1:1.

Golijadu u svega nekoliko minuta nastavio je opet sjajni Haland koji u dva minuta nakon izjednačenja PSG-a, ponovo donosi vodstvo Borusiji.

Mogao je PSG do novog izjednačenja u 81. minuti, ali je Nejmar pogodio stativu.

Ostalo je do kraja 2:1 za Borusiju, koja tako ide sa prednošću na revanš u Pariz, koji je na rasporedu 11. marta.