{UŽIVO} Atalanta - Valensija, Totenhem - RB Lajpcig: Nijemci pobijedili na Ostrvu, Atalanta demolirala Valensiju

Veliko slavlje u Milanu. AFP

Piše: Avaz.ba

19.2.2020

Totenhem - Lajpcig 0:1 (Verner 58. minuta - penal)

Atalanta - Valensija 4:1 (Hatebur 16. i 63. minuta, Iličić 42, Frojler 58. - Čerišev 67.)

KRAJ

90. minuta -  Pet minuta sudijske nadoknade u Londonu.

89. minuta - Totenhem prijeti preko Moure.

88. minuta - Lajpcig sigurno čuva stečenu prednost.

86. minuta - Zapata je dobro otvorio kontra-napad, ali nije uspio pronaći prostor za šut.

84. minuta -  Kontra-napad Atalante, ali loš završni udarac.

82. minuta - U Londonu Lajpcig brzim kontrama prijeti da ostvari i veću prednosti za revanš.

81. minuta - Nastavljaju se napadi Valensije. "Šišmiši" žele do novog gola.

75. minuta - U igru ulazi Duvan Zapata, koji bi trebao da održi intezitet igara Atalante.

73. minut - Odličan pokušaj Lo Selsa iz prekida, ali Gulaši brani, odnosno odbija loptu koja pogađa stativu!

70. minuta - Čerišev je bio u stopostotnoj šansi, ali golman brani.

67. minuta - GOL. Rezervista Čerišev vraća nadu Špancima.

63. minuta - GOL. Heteborg postiže drugi gol. Atalanta sada ima ogromnih 4:0

61. minuta - Mat pozicija za Valensiju, ali golman Atalante hvata "živu loptu".

61. minuta - Gulaši brani odličan šut Lo Selsa.

58. minuta - GOL. Lajpcig vodi u Londonu. Strijelac Verner.

58. minuta - GOL. Frojler povećava prednost Atalante nma 3:0

57. minut - Penal za Lajpcig!

52. minuta - Šansa za Valensiju. Guedes nije precizan.

50. minuta - Papu Gomez je ubacio na drugu stativu, ali njegovi saigrači nisu uspjeli ugurati loptu u gol.

48. minuta - Velika šansa za Totenhem, ali prvo brani golman gostiju a onda je Bergvijn šutira pored gola.

46. minuta - Utakmice su nastavljene.

45. minuta - Poluvrijeme.

42. minuta - GOL. Iličić je povećao prednost Atalante.

40. minut - Papu Gomez je još jednom izbio ispred gola Valensije, ali je sudija podigao zastavicu.

36. minut - Odličnu priliku promašio je Verner koji je izašao sam ispred gola Totenhema, ali ponovo nije bio precizan.

35. minuta - Totenhem se polako oslobađa pritiska Lajpciga, koji i dalje ima veći posjed lopte (63-37).

35. minuta - Još jedna velika prilika za Valensiju, ali bez realizacije.

33. minuta - Drugi žuti karton za igrače Lajpciga, ovoga puta sudija Čakir je kaznio Tima Vernera.

30. minuta - Celades je pogodio stativu poslije odlične kontre Valensije.

25. minuta - Bez izglednijih šansi na obje utakmice. Lajpcig je pritisnuo Totenhem. Gosti iz Njemačke strpljivo grade napade, a domaći se brane.

17. minuta - Prilika za Lajpcig preko Patrika Šika, ali je nakon kornera bio neprecizan.

16. minut - GOL. Atalenta povela. Strijelac je Hatebur koji se sjajno iskrao odbrani Valensije i smestio loptu u praznu mrežu. Asistent je Papu Gomez.

13. minuta - Druga javna opomena, ovoga puta za kapitena Lajpciga Sabicer koji je oštro startovao.

10. minuta - Prvi žuti karton u Londonu. Dobio ga je fudbaler Totenhema Đovani Lo Selso, koji je osujetio kontranapad gostiju koji je povukao Sabicer.

8. minuta - Fernandeš je lukavo pokušao da savlada golmana RB Lajpciga, koji je bio dobro postavljen i spasio pogodak.

8. minuta - Pašalić je bio jedan na jedan sa golmanom, ali je Domenek odbranio.

4. minut - Papu Gomez šutira iz prekida, ali lopta odlazi preko prečke. Prvi šut na meču u Milanu.

2. minut - Anhelinjo je pogodio stativu poslije odbrane Lorisa. Silovit start Lajpciga!

1. minuta - Počele utakmice.

Na milanskom San Siru ili Đuzepe Meaci i Totenhem Hotspur stadionu večeras su na programu prvi mečevi osmine finala Lige prvaka Atalanta - Valensija te Totenhem - RB Lajpcig.