Nijemci se ne šale: Lajpcig šokirao viceprvake Evrope u Londonu

Nastavili su sa sjajnim igrama ove sezone u Ligi prvaka

19.2.2020

Detalj s večerašnje utakmice u Londonu - Avaz
+2

Fudbaleri Lajpciga nastavili su sa sjajnim igrama ove sezone u Ligi prvaka.

Večeras su u Londonu savladali viceprvake Evrope, ekipu Totenhema u prvoj utakmici osmine finala najelitnijeg takmičenja na svijetu rezultatom 1:0 i tako stekli veliku prednost uoči revanša.

Kao što je poznato Totenhem je u večerašnju utakmicu ušao oslabljen neigranjem glavnih igrača Herija Kejna (Harry Kane) i Sona (Son Heung Muin).

Susret je počeo sjajnom šansom za goste, ali udarac Angelina odlično brani Loris.

Uzvratili su "Pijetlovi" u 8. minuti, ali udarac Bervijna brani Gulaksi.

Novu šansu za goste propušta u 17. minuti Patrik Šik. Njegov udarac glavom odlazi malo pored desne stative.

Na odmor se otišlo bez golova.

U drugom ipak mnogo agresivnija igra izabranika Žozea Murinja (Jose Mourinho). Prvu šansu imao je Lukas, koji je u 48. minuti odlično šutirao, ali Gulaksi još bolje brani.

Ključni detalj dogodio se u 56. minuti kada je Dejvis srušio u šesnaestercu srušio jednog igrača Lajpciga, a sudija dosudio penal. Siguran sa bijele tačke bio je Verner.

Mogli su gosti do drugog gola već u 58. minuti, ali novi šut Šika brani Loris.

Posljednju šansu za izjednačenje domaći su imali preko Lukasa, ali njegov šut u 89. minuti odlazi preko gola.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, te su gosti ostvarili veliki trijumf koji im sada donosi realne šanse da se po prvi put u historiji plasiraju u četvrtfinale Lige prvaka.