Pukla petarda: Genijalni Mesi uništio Eibar za novu pobjedu Barce

Piše: Al. Ti. / Avaz.ba

22.2.2020

Sjajna igra Barce za novu pobjedu - Avaz
+1

Punih 389 minuta najbolji fudbaler svijeta Leo Mesi (Messi) nije zabio gol za Barcu.

A onda je danas za samo 40. minuta utakmice protiv Eibara postigao het-trik i "utišao" mali broj kritičara i pokazao da se ne nalazi u nikakvoj krizi kada su u pitanju golovi.

Aktuelni prvaci danas su u okviru 25. kola španske Primere deklasirali Eibar rezultatom, a centralna figura meča bio je velemajstor Mesi.

Prvo je majstorijom u 14. minuti, kroz noge probacio loptu jednom defanzivcu Eibara i rutinski pogodio za 1:0.

Na 2:0 povisio je u 37. minuti nakon asistencije Vidala. Samo tri minuta kasnije, Mesi je ponovo strijelac za već tada ubjedljivih 3:0.

U drugom poluvremenu gledali smo potpunu dominaciju Barce, koja je u nekoliko navrata ozbiljno ugrozila gol Dmitrovića.

Ništa nije mogao u 88. minuti kada je Brajtvajt asistirao, a Mesi rutinski pogodio četvrti put danas za 4:0.

Konačnih 5:0 postavio je Artur u 90. minuti.

Vrijedi istaknuti da su Barci u drugom dijelu opravdano poništena dva gola (Lengle i Vidal) zbog ofsajda.

Nakon ove pobjede Barca je izbila na prvo mjesto i ima sada 55 bodova, dva više od Reala, koji ipak ima utakmicu manje.

Prema SofaScore, Mesi je opet bio najbolji igrač Barcelone.