Haland nastavio rešetati mreže, Herta doživjela najteži poraz u sezoni

Borusija Dortmund slavila u gostima kod Verdera

Haland: U sjajnoj formi. AFP

J. A. / Avaz Sport

22.2.2020

U okviru 23. kola njemačke Bundeslige Borusija Dortmund slavila je u gostima kod Verdera rezultatom 2:0.

U prvom poluvremenu utakmice u Bremenu mreže su mirovale, da bi u 52. minuti Dan-Aksel Zagadu (Dan-Axel Zagadou) doveo "Milionere" u vodstvo.

Četrnaest minuta kasnije Hakimi je prošao po desnoj strani i odigrao povratni pas za Erlinga Brauta Halanda (Erling Braut Haaland), koji iz prve šutira i silovito zakucava loptu u mrežu za konačnih 2:0.

Nogometaši Herte doživjeli su najteži poraz ove sezone. U Berlinu je sva tri boda odnio Keln, koji je slavio s ubjedljivih 5:0. Vedad Ibišević susret je odgledao s klupe za rezervne igrače poražene ekipe.

Borusija Menhengladbah i Hofenhajm odigrali su 1:1, dok je Fortuna u gostima pobijedila Frajburg 2:0.